Geri Dönüşüm

Tüketilen maddelerin yeniden geri dönüşüm halkası içine katılabilmesi ile özellikle ham madde ihtiyacı azalır. Böylece insan nüfüsunun artışı ile paralel olarak artan tüketimin doğal dengeyi bozması Ve doğaya verilen zarar engellenmiş olur. Bununla birlikte yeniden dönüştürülebilen maddelerin tekrar ham madde olarak kullanılması büyük miktarda enerji tasarrufunu mümkün kılar. Örneğin yeniden kazanılabilir alüminyumun kullanılması alüminyumun sıfırdan imal edilmesine oranla yüzde 35e varan enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Kağıt hurdacı Kağıt Geri Dönüşümü Atık malzemelerin Ham madde olarak kullanılması Çevre kirliliğinin engellenmesi açısından da önemlidir. Kullanılmış kağıdın tekrar Kağıt imalatında kullanılması Hava kirliliğini %74-94 Su kirliliğini %35 Su kullanımını %45 azaltabilmektedir. Örneğin 1 ton Kağıdın Kağıt hamuruna katılmasıyla 8 ağacın kesilmesi önlenebilmektedir.

Bakır Hurdacı Soyma Bakır Lama Bakır Antigron Bakır Ttr Kırma Bakır Trafo Bakırı Kalaylı Bakır Sac Bakır Yanık Bakır Bobin Bakır Kalın Bakır Bakır Talaş Bakır Hurdacı Bakır Hurda Alımı Hurdacıyız Hurdacılar

Krom Hurdacı Krom nedir

Gümüş gibi parlak mavimsi beyaz kolay kırılan sert bir maden olan krom havaya karşı çok dayanıklıdır. Nemli havada bozulmaz yani paslanmaz. Bu niteliğinden dolayı paslanma olasılığı büyük olan madenlerden birçoğu ince bir krom tabakası ile kaplanır.

Kablo Hurdacı Kablo geri dönüşümü

Kablolar Tüm elektrikli ve Elektronik aletlerin ayrılmaz parçalarıdır. Kablolar Metal İletken bir iç kısımdan ve genellikle Plastikten oluşundan elektriği iletmeyen bir Kaplama malzemesinden oluşurlar. Metal kısım genellikle Bakır veya Alimünyum gibi hiçbir Kalite kaybı olmadan sonsuz defa geri dönüştürebilecek Metallerden Oluşmaktadır.